با ما خرید خانه را تجربه کنید.

با ما خرید خانه را تجربه کنید.

همه چیز در رابطه با جستجوی ملک، خرید خانه، فروش خانه و رهن و اجاره آپارتمان:

سه رکن مهم و اساسی برای ادامه حیات همه انسانها داشتن خوراک، پوشاک و مسکن می باشد. مسکنی که باید دارای بهترین شرایط برای فراهم آوردن آسایش و راحتی برای افراد ساکن در آن، باشد. خرید خانه شاید در چند سال اخیر برای بسیاری از خانواده ها از معضل فراتر رفته و به یک رؤیا مبدل گشته است! متاسفانه با وجود تمام اقداماتی که در سالهای اخیر برای کمرنگ شدن بخشی از نیاز مردم جامعه برای داشتن مسکن مناسب، به ظاهر انجام شده است اما دستاورد چندانی را در عمل شاهد نیستیم.

در این مقاله قصد داریم به انواع خرید فروش خانه، و رهن و اجاره خانه و رهن و اجاره آپارتمان،درتهران و کرج  و در کل هر چیزی که با جستجوی ملک در ارتباط است، بپردازیم.

خرید خانه در تهران:

در اصطلاح خرید و فروش ملک، امروزه منظور از خرید خانه به دو بخش خرید خانه ویلایی و خرید آپارتمان تقسیم می شود. آپارتمان ها به مجموعه واحدهایی گفته می شود که در کنار هم در یک ساختمان قرار گرفته اند و دارای بخش های مشترکی مانند پارکینگ، حیاط، ورودی یا لابی، راه پله ها؛ پشت بام و ..، هستند. معمولا از سه طبقه شروع شده و تا چندین طبقه هم ادامه دارند. زندگی در آپارتمانها باید با رعایت قوانین و مقرراتی برای همه افراد ساکن آن خانه، همراه باشد.

اما خانه ویلایی معمولا کمتر از سه طبقه هستند. چندین واحد مجزا ندارد. استقلال عمل و تصمیم گیری در خانه ویلایی بر عهده صاحب خانه است و نه شخص دیگری.

با توجه به اینکه قیمت زمین در کلان‌شهرهایی مانند تهران و یا کرج، بالاست و از طرفی با توجه به تراکم جمعیت زیاد، و محدود بودن زمینهای قابل ساخت در محدوده حریم شهری؛ خرید و فروش خانه های ویلایی به غیر از مناطقی خاص و لوکس نشین، در قسمت های دیگر شهر، چندان فراوانی ندارد. اما خرید و فروش آپارتمان به عکس آن پررونق تر بوده و به دلایلی که در چند سطر قبل ذکر شد و همچنین بازار پرنوسان مصالح و لوازمی که برای ساخت یک واحد آپارتمان نیاز است، فروش آپارتمان در تهران، در متراژهایی مختلف درحال انجام است.

برای خرید آپارتمان در تهران، اولین گزینه ای که باید در نظر داشته باشید، میزان بودجه ای است که باید به این کار اختصاص دهید و دومین مسئله منطقه موردنظر و متراژی است که می خواهید خریداری کنید.

خرید آپارتمان با متراژهای کم و فضایی کوچک:

برای خرید خانه آپارتمانی، با توجه به بودجه افراد، می تواند گزینه های مختلفی پیش روی خریدار قرار بگیرد.

از متراژهایی کم تا زیاد. از آپارتمانهایی با امکانات معمول تا آپارتمانهایی با امکانات و تجهیزات لوکس و منحصربه‌فرد.

با توجه به نوسانات در بازار املاک و صعود نجومی قیمت ها مخصوصا در تهران، بسیاری از زوج های جوان و یا حتی خانواده های چند نفره، مجبور می شوند به سمت متراژهایی همچون خانه ۵۰ متری یا خرید آپارتمان ۶۰ متری در تهران روی بیاورند.

فروش آپارتمان ۷۰ متری در تهران هم البته جزو خریدوفروش هایی با متراژ مناسب محسوب می شود که به طور حتم برای خرید خانه ۷۰ متری باید بودجه بیشتری نیز در نظر داشت.

نکات مهم در هنگام خرید خانه با متراژهای کم:

. حتما قبل از خرید به حجم اسباب و وسایل زندگی خود نیز توجه داشته باشید و تا حد امکان سعی کنید وسایل بسیار ضروری را برای زندگی در نظر بگیرید.

. برای دیزاین خانه هایی با متراژ کم و فضای محدود، سعی کنید از همه زوایا، دیوارها و کنج آنها و …برای استفاده بهینه، بهره برداری نمایید.

. همسایه ها، شرایط کوچه؛ دسترسی به امکانات شهری مانند مترو اتوبوس، تعداد واحدها  و جمعیت کلی آپارتمان و… از مواردی است که در هنگام خرید خانه در هر متراژی که باشد، باید به آن توجه کرد.

. عرض راه پله ها و عرض ورودی ساختمان را برای آسانتر شدن اسباب کشی و عدم مواجه با مشکل، درنظر داشته باشید.

. نورگیر بودن آشپزخانه و به طور کلی اتاق ها می تواند در بزرگتر نشان دادن فضا و دلبازتر کردن خانه نقش اساسی داشته باشد.

. سیستم سرمایش و گرمایش واحد، وضعیت پارکینگ ها از نظر سندی، وجود امکاناتی همچون عایق بودن درب و پنجره ها برای حفظ حریم خصوصی … از عوامل مهم در انتخاب هر واحدی می باشد.

. تا حد ممکن واحدهایی را در نظر داشته باشید که بالکن داشته باشند تا هرچند هم کوچک، اما به هوای آزاد دسترسی داشته باشید.

اگر شما قصد خرید خانه دارید و به دنبال آپارتمان فروشی ۵۰ متری در تهران می گردید، می توانید روی کمک ما حساب کنید. حتی می توانید برای فروش خانه خود هم از کمک ما استفاده کنید.

اگر بودجه شما به هر دلیلی هماهنگی کافی با خرید خانه و آپارتمان در تهران را ندارد، می توانید شهرهای مجاور تهران، مانند کرج را هم در نظر داشته باشید.

شما همچنین می توانید با کمک ما به بسیاری از فایل های مربوط به فروش آپارتمان ۷۰ متری در کرج و یا آپارتمان فروشی ۵۰ متری، دسترسی پیدا کنید.

اجاره آپارتمان در تهران:

با توجه به افزایش قیمت خرید خانه و در نتیجه کم شدن تقاضا در این حوزه، به طور قطع نیاز افراد جامعه برای تامین مسکن به اجاره خانه و آپارتمان، تغییر حالت خواهد داد.

اجاره خانه در تهران و همچنین اجاره آپارتمان در تهران هم با توجه به افزایش تقاضا با روند صعودی در ارتباط با اجاره بها، روبرو بوده است. برای اجاره آپارتمان و یا خانه در تهران، کرج و یا هر شهر دیگری بهتر است مواردی را در نظر داشته باشید:

. بودجه خود را با توجه به منطقه و امکانات موردنظر خود تنظیم کنید.

.  علاوه بر بنگاه‌های مشاور املاک، جستجو از طریق وب سایت ها را فراموش نکنید.

. چیزهایی را که برای شما در اولویت هستند را معین کنید.

. بازدید دقیق از آپارتمان، قولنامه مشخص کتبی در حضور شاهدان، سؤال از صاحب خانه در ارتباط با جزئیات و خرابی های احتمالی قسمت های مختلف خانه قبل از ورود شما و… می توانند از موارد مهم دیگر قبل از اجاره باشد.

شما بعد از درنظر گرفتن تمامی جوانب و امضای قراردادی مطمئن و قانونی برای مدت معینی می توانید از امکانات خانه شخصی دیگر استفاده کنید.

Compare listings

Compare
×